Kahramanmaraş'ta içeriye giren polis ekipleri gözlerine inanamadı

Kahramanmaraş'ta polis ekiplerince gerçekleştirilen baskında ruhsatsız süt işleme tesisi kapatıldı. Kapatılan işyerinde içeride hijyenik süt işlemesi yapılıyordu.

Kahramanmaraş'ta içeriye giren polis ekipleri gözlerine inanamadı
banner150

Merkez Dulkadiroğlu ilçesi İsa Divanlı Mahallesi'nde devriye gezen polis ekipleri, bir ikametin önünde bulunan iki varilden şüphelendi.

Hortumla içeriye bağlı olan varillerde inceleme yapan polis, adresin süt işleme tesisi olarak kullanıldığını tespit etti.

H.E'nin ikametinin alt katında bulunan depo kısmını tesis olarak dizayn ettiği ve köylerden topladığı sütleri burada kovalarda, poşetlerde muhafaza ederek satışa sunduğu öğrenildi.

Hijyenik olmayan ortamda süt işleme ve satışı yapan H.E'ye zabıta ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince cezai işlem uygulandı.

KAPATILDI, SÜTLER İMHA EDİLECEK
Kaçak tesis kapatılırken, sütler de imha edilmek üzere toplatıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede46
ede46 - 6 ay Önce

bu köylü vatandaş sütünü nasıl değerlendirecek acaba. günde 20 kg sütü çıkıyor marka almaya imkanı yok. yoğurt yapsa satamiyor süt satsa rahat vermiyorlar nedecek acaba...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.