Kahramanmaraş'ta hava kirliliği artıyor!

Türkiye'nin en sağlıksız hava kalitesine sahip şehirleri arasında başı çekerken her kış yaşanan hava kirliliği soba kullanımının başlamasıyla birlikte yine gün yüzüne çıktı.

Kahramanmaraş'ta hava kirliliği artıyor!
banner150

Kahramanmaraş'ta hava kirliliği sorunu gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi'nin verilerine göre Kahramanmaraş'ta havanın durumu sağlığı olumsuz yönde etkileyecek seviyede seyrediyor. Yaşanan bu hava kirliliği insan sağlığını tehdit eder boyuta ulaştı. 

HASSAS DÜZEYDE
20 Kasım 2019 tarihli verilere göre Kahramanmaraş'ta hava kalitesi indeksi, “Hassas” yani insan “sağlıksıza yakın” noktaya ulaştı. Kahramanmaraş kent merkezinde büyük oranda çevreci ve doğa dostu bir yakıt olan doğalgaza geçilmesi hava kirliliğinin azalmasına ilaç olmadı.

VATANDAŞLAR ETKİLENİYOR
Kalitesiz kömür kullanımının hava kirliliğini arttırdığı düşünülürken, denetim mekanizmasının daha etkin işlemesi isteniyor. Özellikle akşam saatlerinde oluşan hava kirliliği başta yaşlılar ve çocuklar üzerinde çok ciddi sağlık sorunu yaratmaktadır. Astım, koah, kanser gibi.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.