Kahramanmaraş'ta genç çiftçi desteğiyle işinin patronu oldu

Karataş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ''Genç Çiftçi Hibe Projesi''nden faydalanarak, başladığı kültür mantarı yetiştiriciliğinden oldukça memnun.

Kahramanmaraş'ta genç çiftçi desteğiyle işinin patronu oldu

Kahramanmaraş, Türkoğlu İlçesi Aydın kavak Mahallesinde genç çiftçilerinden Serdar Karataş, 2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının vermiş olduğu 30 Bin TL Hibe desteği ile kültür mantarı yetiştiriciliğine başlayan Karataş üretimden oldukça memnun.

Genç çiftçi projesi kapsamında faaliyete geçen işletmelerle ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu; "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın genç çiftçi projesi kapsamında 30 bin TL hibe destekleri ile kırsal alandaki genç çiftçilerimizin kendi bölgelerinde kalarak, kendi işlerini yaptıklarını görmek bizleri mutlu ediyor, daha da önemlisi desteklerin yerini bulduğunu, çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldığını görmek mutluluk verici diyen Emiralioğlu, sahada teknik elemanlarımızca teknik destek konularında her zaman çiftçilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Genç çiftçi projesinden faydalanarak, kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaya başlayan Serdar Karataş; "2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen Genç Çiftçi projesinden Kültür mantarı yetiştiriciliği için Türkoğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat ettim projem onaylandı. Tesisimi 100 metre kare alanda kurarak, Kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaktayım şuanda işimden memnunum şuanda 3 kez kompostolarımı yerleştirdim

3’üncü sezonum diyebilirim artık işin inceliklerini öğreniyorum ve kültür mantarı yetiştiriciliğine devam ediyorum. bu aşamada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına biz genç çiftçileri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve bu tür projelerin devam etmesini kırsal kesim deki genç çiftçilerin desteklenmesini diliyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.