Kahramanmaraş'ta 'FETÖ'cüyüm' diye dilekçe bile vermiş! Serbest kaldı!

Kahramanmaraş'ta FETÖ/ PDY'ye yönelik geçen 24 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle 75 yaşındaki Baran Gürpınar gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta 'FETÖ'cüyüm' diye dilekçe bile vermiş! Serbest kaldı!

Sabah Gazetesi'nden Sırrıberk Arslan'ın haberine göre, Kahramanmaraş'ta FETÖ/ PDY'ye yönelik geçen 24 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle 75 yaşındaki Baran Gürpınar gözaltına alındı. 2 gün sorgulanan ve örgütle bağlantısı olmadığını iddia eden Gürpınar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ancak Gürpınar'ın daha önce 17/25 Aralık darbe girişimi sonrasında kendi el yazısıyla 'Ben FETÖ'cüyüm' diyerek dilekçe yazdığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ortaya çıktı. Gürpınar'ın dilekçesinde "1963'ten bu yana Fetullah Gülen Hoca efendiyi tanıyorum. Kasetlerini dinliyorum. Kendisini çok seviyorum. Eğer Gülen'i sevmek, dinlemek, onu düş etmek örgüt üyesi olmak anlamına geliyorsa, kendimi ihbar ediyorum. Örgüt üyesiyim" yazdığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 09:16
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.