Kahramanmaraş'ta bin derece sıcaklık karşısında oruç

Kahramanmaraş'ta alüminyum döküm işçileri, sahurdan sonra başladıkları mesailerini, bin derece sıcaklıktaki kazanların yanında öğlene kadar sürdürüyor.

Kahramanmaraş'ta bin derece sıcaklık karşısında oruç

Kahramanmaraş'ta alüminyum döküm işçileri, sahurdan sonra başladıkları mesailerine, bin derece sıcaklıktaki kazanların yanında öğlene kadar zor şartlarda devam ediyor.

Döküm işçileri, oda sıcaklığının 50 dereceye yaklaştığı koşullardaki mesailerini, ramazan dolayısıyla sahurdan sonra başlayarak öğle saatlerinde tamamlıyor.

Bin derecelik kazanların önünde ter döken işçiler, ramazandaki mesai değişikliğiyle kısmen de olsa rahat bir nefes alıyor.

İşçilerden Ramazan Karabörk, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalıştıkları ortam ne kadar sıcak olursa olsun oruç ibadetini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Zor da olsa oruç tutmanın huzurunu yaşadıklarını belirten Karabörk, şunları kaydetti:

"Ailemizin geçimini sağlamak için ramazan ayında çalışıyoruz. Sıcakta hem orucumuzu tutuyoruz, hem de işimizi yapıyoruz. Sahurda geliyoruz, saat 12.00 gibi işimizi bitiriyoruz. Bu şekilde hem mesaimizi dolduruyoruz, hem de ibadetimizi yapmış oluyoruz."

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa kar
Mustafa kar - 2 yıl Önce

Hay Allah'ınızı seveyim sizin döküldüler.Allah kabul etsin tuttuğunuz oruçları

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.