Kahramanmaraş’ta barajlar yüzde yüzlük seviyelere ulaştı!

Kahramanmaraş’ta kış mevsimi boyunca etkili olan yağışlar sonrası baraj suları yüzde yüzlük seviyelere ulaşırken aşırı yağışlar sonrası bazı tarım arazileri su altında kaldı.

KAHRAMANMARAŞ'TA BARAJLAR DOLDU!

Kahramanmaraş’ta kış mevsimi boyunca etkili olan yağışlar nedeniyle bölgede bulunan barajlar yüzde yüzlük seviyelere ulaştı. 

Özellikle son aylarda yoğun şekilde etkili olan yağmur nedeniyle kentte bulunan Sır ve Menzelet barajları tamamen doldu. Yoğun yağış alan yerlerden biri olan Menzelet Barajı’nın çevresinden su seviyesinin doluluk seviyesine çıktığı gözlemlendi. Aşırı yağışlar nedeniyle Onikişubat ilçesinde bulunan Sır Barajı’nın kıyı kesimlerindeki bazı tarım alanları su altında kalırken bölgenin engebeli olması nedeniyle yağışlar sonunda bazı noktalarda heyelan oluştu. 

Yağışların bolluğu nedeniyle çiftçilerin bu yıl yüzünün güleceğini söyleyen Selami Demirhan isimli bir çiftçi, “Kahramanmaraş’ta yağışlar verimli geçti ve barajların doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Bu yıl çiftçiler için bereketli bir yıl olacağını düşünüyorum ve böyle olmasını da temenni ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.