Kahramanmaraş'ta 'Altını Getir Tahvili Götür' dönemi 23 Ekim'de başlıyor

Ziraat Bankası Kahramanmaraş Merkez Şube Müdürü Cuma Tekinşen, 'Kahramanmaraş için altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama süreci 23 Ekim'de başlayacak.' dedi.

Kahramanmaraş'ta 'Altını Getir Tahvili Götür' dönemi 23 Ekim'de başlıyor
banner150

Ziraat Bankası Kahramanmaraş Şube Müdürü Cuma Tekinşen, yastık altında atıl vaziyette bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ihracı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dört haftalık ihraç programı çerçevesinde 81 ilde, 245 ilçede ve Ziraat Bankası'nın 331 Şubesi'nde talep toplama sürecinin devam edeceğini belirten Tekinşen, "İlk rakamlar, ilginin olduğunu göstermektedir. Katılımın, hızlanarak artmasını bekliyoruz. Burada amaç, ekonomik faaliyet içinde yer almayan 'tasarrufların' altın sahibine daha fazla saklama güvencesi sağlayarak ekonomiye dahil edilmesi ve fiziki altınlar üzerinden yatırımcısına getiri sağlanmasıdır" dedi.

Vadesinde yatırılan altının, altın olarak geri alınabilecek olması, piyasa ile karşılaştırıldığında daha fazla getiri sağlaması, sağlanacak faiz veya kira gelirinden vergi alınmayacak olmasının en önemli avantajlar olduğu belirten Tekinşen, "asıl amacın altınların kazanarak, ülkeye kazandırarak daha güvenle saklanmasını temin etmektir. Altınını evinde saklayanları, Kahramanmaraş ilimizde 23 Ekim - 27 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan kampanyaya katılmaya davet ediyoruz." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.