Kahramanmaraş'ta 46 motosiklet trafikten men edildi

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da eş zamanlı olarak başlatılan motosiklet uygulaması kapsamında 46 motosiklet trafikten men edilirken, 69 bin 518 TL’de para cezası kesildi.

Kahramanmaraş'ta 46 motosiklet trafikten men edildi
banner150

20 Ekim Cuma günü 06.30 ile 18.00 saatleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Genelinde Motosikletler üzerinde Asayiş, Trafik, Kaçakçılık, Uyuşturucu ve diger alanlarda suçtan aranan, suçta kullanılma ihtimali olan veya suça konu olup çalıntı olan motosikletler üzerinde geniş kapsamlı operasyon yapıldı.

Türkiye genelinde aynı anda başlayıp sonlandırılan operasyonda özellikle tescilsiz, plakasız,sahte plakalı, Şase numarasi ile oynanmış veya kural ihlali yapan motosikletler üzerinde uygulamalar yapıldı. Özellikle motosiklet kullamının yaygınlaşması sebebiyle, eşzamanlı denetlemelerin önemi vurgulandı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü il merkezi ve İlçelerde polis sorumluluk bölgesinde ise 28 ayrı uygulama noktasinda operasyon yapıldı. 
12 Ekim Perşembe günü Ülke Genelinde yapılan motosiklet uygulaması kapsamında; Kahramanmaraş İl  Genelinde 58 ekip,196 personel ile 28 ayrı noktada uygulama yapıldı.

Kahramanmaras'ta 823 motosiklet sürücüsünün kimliği sorgulanırken, 4 aranan şahıs yakalandı. 350 motosiklet kontrol edildi.1'i çalıntı motosiklet, 18 tescilsiz motosiklet, 2 hacizli yakalamalı motosiklet dahil olmak üzere  toplam 46 motosiklet trafikten men edildi. 19 kişiye kasksız motosiklet kullanmaktan, 23 kişiye sürücü belgesiz motosiklet kullanmaktan toplamda 87 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden toplam 69 bin 518 TL trafik cezası uygulandı. Çalıntı motosiklet ile ilgili 1 şahsa adli işlem yapıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.