Kahramanmaraş'ta 30 bin kişiye deprem eğitimi verildi

Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Zafer Özcan, ilde 30 bin kişiye deprem eğitimi verdiklerini söyledi.

Kahramanmaraş'ta 30 bin kişiye deprem eğitimi verildi
banner150

Kahramanmaraş’ta 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) vatandaşları deprem konusunda bilgilendirdi.

Marmara depreminin yıl dönümünde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Trabzon Bulvarında kurduğu stantta vatandaşlara broşür dağıtarak deprem hakkında bilgiler verirken bünyesinde bulunan 3 kurtarma aracını da sergiledi.

AFAD Kahramanmaraş İl Müdürü Zafer Özcan, burada yaptığı açıklamada Kahramanmaraş’ta şimdiye kadar 30 bin kişiye ulaşıldığını, deprem ve diğer afetler hakkında bilgiler verildiğini dile getirdi.

Özcan, “Bir deprem ülkesiyiz, deprem şehriyiz ve depreme hazır olmamız lazım. 2013 yılında başlatmış olduğumuz afete hazır Türkiye projesinde, şimdiye kadar 30 bin kişiye ulaştık. Şehrimize özel AFAD simülasyon TIR’ımız var. Bu TIR devamlı aktif olarak geldiğinden beri kullarımızda, gençlik merkezlerimizin önünde, halkımıza bu TIR’ımızda eğitimler veriliyor. Depremi bire bir gösteriyoruz ve depremde yapılması gerek önlemleri anlatıyoruz. Okullarımızda da AFAD eğitimleri ve deprem tatbikatları yaptırmaktayız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.