Kahramanmaraş'ta 1650 Özel Güvenlik görevlisine eğitim verildi!

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş İl geneli polis sorumluluk bölgesinde görev 1650 özel güvenlik görevlisine eğitim verildi.

Kahramanmaraş'ta 1650 Özel Güvenlik görevlisine eğitim verildi!
banner150

 5188 sayılı kanun kapsamında faaliyet gösteren ekonomik ve stratejik değere haiz tesisler, alışveriş merkezleri, otogar, otobüs, metro durak gibi halkın toplu olarak bulunduğu yerler vb. hassas noktalarda görev yapan özel güvenlik görevlilerinin daha dikkatli ve bilinçli bir şekilde görev yapabilmeleri, öncelikle kendi can güvenlikleri olmak üzere görevli bulundukları alanların ve bu yerlere gelen vatandaşların can ve mal güvenliklerini daha dikkatli ve duyarlı bir şekilde görev yapmalarının sağlanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü koordinesinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Senem Ayşe ve Cahit Zarifoğlu konferans salonlarında 06-07 Ekim 2017 tarihlerinde toplam 1650 özel güvenlik görevlisine eğitim verildi.
 

 Kalabalık yönetimi, nokta, kontrol noktası ve nöbet hizmetleri şüpheli şahıs, paket-poşet vb. maddelere karışı alınacak önlemler, davranış tespit analizi, genel kollukla ilişkiler, devriye ve olay yerinin korunması,

Asayiş Hizmetleri ve Özel Güvenlik, Terör Olaylarına Karşı Alınacak Önlemler, konularında seminer verildi. Asayiş Müdürü Ertuğrul Güler, Güvenlik Şubede görevli Başpolis Memuru Hakkı Gülbahar ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Başpolis memuru Hasan Basri Yanar tarafından verilen seminerlerin ardından başarılı özel güvenlik görevlilerine teşekkür belgesi takdim edildi. 

27.08.2017 ve 29.08.2017 tarihlerinde Piazza Alışveriş Ve Yaşam Merkezi otoparkında, park halinde bulunan araçların camlarını kırmak suretiyle araç içerisinden hırsızlık yapan şüpheli şahısların yakalanması sırasında göstermiş oldukları üstün gayret ve çabalarından dolayı Piazza Alışveriş Ve Yaşam Merkezinde görevli özel güvenlik görevlileri Yusuf ÇOŞKUN ve Gökhan MERTOĞLU'na İl Emniyet Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi. 

Ayrıca Kahramanmaraş  İl genelinde  5188 sayılı kanun kapsamında silahlı özel güvenlik görevlisi istihdam eden kurum-kuruluşlarda görevli toplam 1630 özel güvenlik görevlisine, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü koordinesinde, ilgili mevzuat doğrultusunda General Mehmet Hayri Tarhan Aksu Kışlası Açık Hava Atış Poligonunda 2017 yılı Eylül, Ekim ve Kasım aylarında hizmet içi eğitim atışı planlaması yapıldı. Halen eğitim atışları devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.