Kahramanmaraşspor Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’dan çok konuşulacak sözler!

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan’ın hazırlayıp sunduğu, “Açık Masa Programına” katılan Kahramanmaraşspor Klübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, KİPAŞ’a ateş püskürdü. Ceyhan: “İşlerine gelince Fatih Mehmet Ceyhan’ın takımı, İşlerine gelince Kahramanmaraspor Derneği, 690 bin TL söz verdikleri parayı Mülki Amir'e söyleyip 300 bin TL yaptılar. Onun da faturasını vergiden düşürmek adına şirket faturası olsun dediler, 90 bin TL’sini ödeyip gerisini de iade faturası ile ödemediler” dedi.

2019 yılında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir  Ünal’ın moderatorlüğündeKahramanmaraşspor’un 50. Yılı” nedeniyle forma kampanyası düzenlenmişti. Burada tek tek aranan iş adamları tanesi 69 TL olan formaları alarak şehrin takımına yardımcı olmak için gönlünce forma alımı yapmışlardı. Aradan geçen zamana karşı firmalar sözlerinde durmayınca, sessizliğini bozan Kahramanmaraşspor Klübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan KİPAŞ Holding’in taahhüt ettiği ama almadığı 10 bin forma için ateş püskürdü. 
 

İŞİNİZE GELDİĞİ GİBİ KONUŞTUNUZ
Canlı yayında KİPAŞ Holding’in 10 bin forma sözü verdiğini belirten Ceyhan şöyle konuştu: “Mahir Bey, Hanefi Beyi telefona aradı. Hanefi Bey’de dedi ki 10 bin tane forma alıyorum.  Mahir bey dedi ki, siz iş adamısın hesap kitap bizden iyi bilirsiniz, formanın tanesi 69 lira Hesap makinesini elinize alın çarpın, bölün, bize ne verecekseniz ona göre kabul edin dedi.  Hanifi beyde KİPAŞ grubundan 10 bin tane forma dedi. Bakın birim Fiyatını da canlı yayında kayıtları var. 69 liradan 10 bin tane ne yapar 690 bin lira.

 

DERNEK ÜZERİNDEN FATURA KESMEK İÇİN YAPTIK
Biz bu operasyonu, bu tanıtım kampanyasını da dernek üzerinden KMS derneği üzerinden yürütüyoruz. Bizde makbuz kesmek adına dernekten yapalım dedik. 690 bin TL diye söz verildi. Süreçte biz bununla ilgili Sayın valimiz (eski Kahramanmaraş valisi)Vahdettin Özkan üzerinden ben talep ettim, 4 kişilik Denetim Kurulu oluşsun. Bu paranın kimden ne gelip? Nereye gittiğine dair. Bu durum içinde Vakıfbank'ta özel bir hesap açtık. Gerisi, önü olmayan, tertemiz hesap açtık.

 

DENETİM EKİBİ OLUŞTURDUK
Ben Vali beye bu 4 kişinin nerden olması gerektiğini sordum. Sayın Valimde, ‘Bizim sana güvenimiz var başkan’ dedi.  Bu akçeli işler de sıkıntı olur Sayın valim, ben talep ediyorum dedim. Bunun üzerine Belediye’den Kültür Daire Başkanı Duran Doğan olması gerek. Ticaret ve Sanayi Odasından avukat Ahmet Şirikçi geldi. Ticaret odasının aynı zamanda avukatıymış. Vali beye de sizden birisi olsun, genç bir Kaymakam veya Özel Kalem Müdürünüz olsun dedim. Yok dedi, devletimizi temsilen burada Gençlik ve Spor İL Müdürü var dedi. Ali İhsan Kabakçı (eski müdür) ve kurumun muhasebe sorumlusu Hüseyin Bey görevlendirildi.   

 

ŞEFFAF OLSUN İSTEDİK
Bunu ben talep ettim. Bu şeffaf olsun her şey diye. Artık Ali İhsan Kabakçı isyan etti. Paraları toplayamamış. Telefonlara çıkmayanlar olmuş. Bugün diyorlar yarın diyorlar diye. En son ben yurt dışına işim gereği çıkmış ve sonrasında dönmüştüm. Döndükten sonra Sayın Valimle bu forma kampanyası son halini konuştuk. 

 

FORMA FİYATI 30 TL OLSUN
Sayın Valim dedi ki, Başkanım ben de Siz yokken söz veren iş adamları ile görüştüm. Ekonomik sıkıntı var, formaların birim fiyatı olan  69 TL pahalı demişler. Bakın bu iş adamları 69 TL’ye pahalı deyip 5 Milyon TL ağaçlandırma sahası yapıyorlar. Bana bu formaların birim fiyatları için 30 TL olsun dediler, bende sana sormadan kabul ettim dedi. Bende bunun üzerine Sayın Valim siz söylediyseniz problem yok. Sizin lafınızın üstüne laf mı söyleyeceğiz tamam onu versinler dedim. Böyle bir şey varsa bizde iş adamıyız, doğru sıkıntılar var. Önemli değil, önemli olan takıma sahip çıkılması dedim. 

 

AŞ’DEN FATURA KES DEDİLER
KİPAŞ Holding 10 bin forma alacağının sözünü verdi ya, 690 bin TL forma bedeli ya, sayın Valim sen onlara kabaca yarısı 300 bin TL’lik fatura kes dedi. Bu arada paranın dernek hesabına yatması gerekiyor. KİPAŞ’tan dendi ki; dernek olursa fatura kesmek zorunda kalırız. Biz o zaman bunu vergiden düşemeyeceğiz, makbuz olursa bir sürü teknik sıkıntıları varmış. Sen bize Anonim Şirketinden fatura kes, biz onu reklam bedeli diyelim ve gider olarak gösterelim. Hani A.Ş, olunca Fatih Ceyhan’ın şirketi diye Sayın Bakana şikayet ediyordunuz? Şimdi niye A.Ş’nin faturası değerli oldu dedim. Dernek oluyorsa yapıyordunuz yardımı. Bizde Dernek yaptık. Şimdi bu ne pehriz bu ne lahana turşusu demezler mi? Adama. İşlerine gelince A.Ş güzel işlerine gelince dernek güzel...'' 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.