Kahramanmaraşlılardan Pazar tatiline tepki!

Kahramanmaraş’ta berber esnafı iş yerlerinin pazar günü kapatma zorunluluğunun kaldırılmasını istedi. 

Kahramanmaraşlılardan Pazar tatiline tepki!

Dulkadiroğlu ilçesi Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde yer alan berber esnafı, kentte uygulanan pazar günleri berber esnafının iş yerini kapatılması zorunluluğuna tepki gösterdi.

İnsanların çoğunlukla hafta sonları tıraş olduğunu söyleyen berber Yunus Yedikardeş, “Bize pazar günleri çalışma yasağı geldi, bu yasağın kalkmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızın sürekli çalıştığı bir ülkede bizim çalışmamamız normal değil. Bizim tek derdimiz bu. Neden kapalı oluyor pazar günleri iş yerlerimiz. Zaten insanlar hafta içi tıraş olamıyor. Bütün insanlar genelde hafta sonu tıraş olmak istiyor. Örneğin pazar günü bir düğün var ve damat ve yakınlarının tıraş olması gerekiyor mecburen iş yerleri açılır ve tıraş edilir. Ama işin ucunda cezai işlem var bu yasakların kalkmasını istiyorum” diye konuştu.

Pazar günleri berberlerin çalışmasını serbest olmasını isteyen berber Bayram Ejderha, “Devlet büyüklerimiz çok çalışacağız derken bizim buradaki yetkililerimiz pazar günleri çalışmamızı engelliyor. İş yerlerimizi açtığımız zaman da cezalı duruma düşüyoruz” diye konuştu. 

Kahramanmaraş'ta Kuaförler Odasının aldığı kararla pazar günleri Bayan kuaförleri tatil yapmaya başladı. Ancak Kahramanmaraşlı kuaförlerin bu karara tepkisi büyümeye devam ediyor. Hatta bu karara uymayan kuaförler de var. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
KM
KM - 1 yıl Önce

Ankaranın göbeğinde ulusda saç sakal traş bedeli 10 tl şaşırdım maraşta kaç lira ???????

Ahmet turac
Ahmet turac - 1 yıl Önce

Damat traslarina ceza yok başkanın bilgisi olursa yalan yanlış haber yapmayın

SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.