Kahramanmaraşlılar dikkat! Çok kuvvetli geliyor...

Kahramanmaraş'ta için son dakika hava durumu uyarısı! Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre bugün Kahramanmaraş'ta havanın kuvvetli yağmurlu olması beklenmektedir.

Kahramanmaraşlılar dikkat! Çok kuvvetli geliyor...
banner150

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan verilere göre, Kahramanmaraş ve bölge genelinin, çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı; Adana, Mersin'in doğusu, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş çevrelerinde yağışların kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması beklenmektedir. Yağışların; yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gökgürültülü sağanak, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilmektedir. 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. 

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatı zamanla kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli olarak esmesi beklenmektedir.

UYARILAR:
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların, Mersin'in doğusu kesimleri, Adana, Hatay, Kilis, Gaziantep, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta kuvvetli yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir. Yağışın kıyı kesimlerde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış, Adana yüksek kesimleri (Saimbeyli, Tufanbeyli) ile Kahramanmaraş kuzey ilçelerinde (Afşin, Elbistan, Göksun, Nurhak, Çağlayancerit) ise kuvvetli kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.