Kahramanmaraşlı şehitler dualarla karşılandı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan Kahramanmaraşlı askerler Mehmet Demir ve Nazmi Yılmaz'ın naaşları, Kahramanmaraş Havalimanında dualarla karşılandı. Şehitler yarın vatan toprağına emanet edilecek.

Kahramanmaraşlı şehitler dualarla karşılandı

Ankara'da düzenlenen törenin ardından şehitlerin cenazeleri, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakla Kahramanmaraş Havaalanı'na getirildi. Şehitleri; aileleri ile Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, milletvekilleri, Garnizon Komutanı Mehmet Emin Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile askeri ve mülki erkan tarafından karşılandı.

Askeri uçaktan ilk olarak Ankara'daki törene katılan şehitlerin aileleri indi. Daha sonra Mehmet Demir ile Nazmi Yılmaz'ın Türk bayağına sarılı tabutları indirildi. Askerler tarafından omuzlara alınan şehitlerin naaşları cenaze nakil aracına taşınırken aileleri gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit Mehmet Demir'in cenazesi Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Morgu'na götürülürken, şehit Nazmi Yılmaz'ın naaşı ise Afşin Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü. Demir, yarın saat 11.00'de merkez Onikişubat ilçesinin Hartlap Mahallesi'nde, Yılmaz ise saat 15.30'da Afşin ilçesinin Kuşkayası Mahallesi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.