Kahramanmaraşlı öğrenciler ulaşım indirimi istiyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, ulaşım ücretlerinde indirime gidilmesi için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e çağrıda bulundular. Şehir içi ve belediye otobüslerinde taşıma ücretlerinin yüksek olmasına isyan eden üniversiteli öğrenciler, Kanal Maraş aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştılar.

Kahramanmaraşlı öğrenciler ulaşım indirimi istiyor
banner150

Kanal Maraş, Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi olarak zirvede yerini bırakmayıp Kahramanmaraşlı vatandaşların sorunlarını kamuoyuna getirmeye devam ederken; WhatsApp ihbar hattına gelen, AK Parti Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın özel halk otobüslerine yaptığı büyük indirim Kahramanmaraşlı vatandaşların da ilgisini çekti. Vatandaşlar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne çağrıda bulunarak, 'otobüslere artık indirim istiyoruz.' dediler.

Şehrin üst kesiminde bulunan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne gitmek için her otobüse bindiklerinde tam kart için 2 lira 80 ve indirimli kart 1,80 kuruş ödeyen öğrenciler, yerel yönetimden ulaşım ücretlerinde indirime gidilmesi için talepte bulunurken, Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e de tepki gösterdi.

EN SON ZAM EYLÜL'DE YAPILMIŞTI!

Özel halk otobüslerini tasfiye ederek kendi filosunu kuran Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesi, şehir içi ulaşıma geçtiğimiz Eylül ayında zam yapmıştı.

AĞRI BELEDİYESİ 25 KURUŞ YAPTI

AK Partili Ağrı Belediyesi, il genelinde öğrencilerin ulaşım ücretlerinin 25 kuruş olmasına karar verdi. Kararı Belediye Başkanı Savcı Sayan duyurdu. Ağrı'da öğrenciler artık 1.50 kuruş yerine 25 kuruş ödeyecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ede
Ede - 4 ay Önce

Kahramanmaraş ulaşım olarak e-kent firması gitmediği sürece çook zam olur bırakın indirimi istanbullu firma izin vermez adamların borusu ötüyor.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.