Kahramanmaraşlı emekli öğretmen plastik oyuncaklara savaş açtı!

Kahramanmaraş’ta plastik oyuncaklara savaş ilan eden emekli öğretmenin hobi olarak başladığı iş, emeklilikten sonra ikinci işi haline geldi.

Kahramanmaraşlı emekli öğretmen plastik oyuncaklara savaş açtı!
banner150

Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki emekli öğretmen Kurtuluş Kesim, öğretmenlik döneminde hobi olarak yaptığı ahşaptan oyuncak tasarım işini geliştirerek atölyesini kurdu. Kurtuluş Kesim, geçmişte çocukların oynadıkları ahşap oyuncakları, günümüzün plastik oyuncaklarına inat yeniden canlandırıyor. 

Kesim, Dulkadiroğlu ilçesinin Menderes Mahallesi’ndeki küçük iş yerinde ahşaptan tasarladığı birbirinden farklı ürünler sayesinde adeta ahşap oyuncaklara savaş açtı. Hediyelik eşyadan süs eşyalarına, oyuncaklardan kuş kafesleri gibi ahşaptan malzeme üreten emekli öğretmen Kesim, sağlık açısından ahşap oyuncakların faydalı olduğunu dile getirdi. 

Hobisinin ikinci iş olduğunu söyleyen Kesim, "Emekli öğretmenim, emekli olduktan sonra ahşap işine başladım. Öğretmenlik döneminde çocuklarla iç içe olduğum için ve plastik oyuncakların çocuklara zararlı olduğunu bildiğim için ahşaba yöneldim. Aslında çocuklar ahşap oyuncaklarla eğlenir ve büyütülürse daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Önce hobi olarak yapıyordum ama şimdi yarı hobi, yarı ticari olarak işime devam ediyorum" diye konuştu. 

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.