Kahramanmaraşlı çiftçilere dev yatırım!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kahramanmaraş Koordinatörlüğünce şehirde bulunan çiftçilerle 2 milyon liralık yardım sağlayacak yatırımlar için sözleşme imzalandı.

Kahramanmaraşlı çiftçilere dev yatırım!
banner150

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kahramanmaraş Koordinatörlüğünce kentteki çiftçilerle 2 milyon liralık katkı sağlayacak yatırımlar için sözleşme imzalandı.

TKDK İl Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan, kurumlarında düzenlenen törende, üreten Türkiye'nin en önemli parçası olan çiftçileri desteklemekten büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi.

Daima üreten, istihdam eden, ülke ekonomisine ve şehrin tarımına katkı sunan tüm çiftçilere ve girişimcilere destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Ceyhan, Kahramanmaraş'ta ilk ödemeyi 2012'de yaptıklarını ve o tarihten bu yana hemen hemen her sektörden projeleri desteklerini belirtti.

Adeta her yeni dönemin kente yapılacak yeni yatırımların habercisi olduğunu vurgulayan Ceyhan, yatırım yapan, elini taşın altına koyan tüm girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini belirterek, "Aspir, sarımsak ve kırmızı biber gibi tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesine kurum olarak önemli destekler veriyoruz. Bitkisel üretimde, üretimi arttırmanın yanı sıra çeşitliliği artırmak ve bunu yaparken de üretim teknolojilerini geliştirerek, ekolojik dengeyi ve insan sağlığını gözetmeyi amaç edinen bir anlayışın oluşmasını arzu ediyoruz. TKDK'nin tıbbi ve aromatik bitkilere sağladığı destek sayesinde Kahramanmaraş'ta ürün çeşitliliğin söz konusu olması aslında tahsis edilen hibelerin etkinliğini de gözler önüne sermektedir." ifadelerini kullandı.

Ceyhan, Dulkadiroğlu, Onikişubat, Elbistan, Afşin ve Türkoğlu ilçelerinden 14 çiftçinin makine ve ekipman alımı harcamalarına yüzde 55 hibe desteği alacağı ve en kısa sürede yatırım sürecinin tamamlanacağını kaydetti. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,Ceyhan,Kahramanmaraş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.