Kahramanmaraşlı Afrin gazisi: 'İyileşip görevime döneceğim'

8 askerimizin şehit olduğu Raco'daki kalleş pusuda yaralandıktan sonra Kahramanmaraş’ta tedavi olan Uzman Çavuş Abdülhamid Doğan, bölge ormanlık ve yoğun sisli olduğu için tünelleri fark edemediklerini söyledi. İyileşince cepheye dönmek isteyen Doğan, ''Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm, Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm. Milletimiz var olsun, vatan sağ olsun'' dedi.

Kahramanmaraşlı Afrin gazisi: 'İyileşip görevime döneceğim'

Zeytin Dalı Harekatı’nda 8 askerimizin şehit olduğu Raco'daki kalleş pusuda gazi olan Uzman Çavuş Abdülhamit Doğan, kayıpların çoğunun pusu sonucu olduğunu belirterek, "Türk askerinden korktukları için tünelleri kullanıyorlar. Birebir çatışmaya girmiyorlar" dedi.

Afrin’de bin 83 rakımlı Kel Tepesinde 8 şehit verdiğimiz hain pusuda gazi olan 26 yaşındaki uzman çavuş Abdulhamit Doğan, Kahramanmaraş Elbistan’daki baba evinde iyileşmeyi bekliyor. Doğan, 10 saat süren ve 8 askermizin şehit olduğu kanlı pusuyu Yeni Şafak’a anlattı.

"PUSU KURUP TÜNELLERDEN SALDIRDILAR"
Terörist grubu etkisiz hale getirdikten sonra Kel Tepe bölgesini ele geçirmek için ilerlediklerini söyleyen Doğan, “Yoğun sis sebebiyle teröristlerin kazdığı tünelleri fark edemedik. Tünellerden çıkan 100 terörist bize pusu kurdu. Anında karşılık vererek savunmaya geçtik” dedi. Teröristlerin Türk askerinden korktuğunu söyleyen Doğan, “Kayıplarımızın büyük bir çoğunluğu pusu sonucu gerçekleşiyor. Türk askerinden korktukları için birebir çatışmaya girmiyorlar. Sağlığıma kavuştuğumda görevime dönmek istiyorum” diye konuştu. Şair Erdem Beyazıt'ın 'Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık, bize ne yapsın ölüm' dizelerini hatırlatan Doğan, "Milletimiz var olsun. Vatan sağolsun" ifadelerini kullandı.

"ÇANAKKALE RUHU İLE SAVAŞIYORUZ"
TSK’nın Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan Uzman Çavuş Bahadır Özkan, teröristlere karşı verdiği mücadelenin gururunu yaşıyor. Tedavisi Kayseri’de devam eden Özkan, iyileşince silah arkadaşlarının yanına dönmek istediğini söyledi. Özkan, Afrin’deki mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti: “Çanakkale ruhu ile savaşıyoruz. Savaştığımız unsur ise bir amacı, bir hedefi olmayan, neye hizmet ettiğini bile bilmeyen kalitesiz hainler. Onların arkasında kim olursa olsun, bu mücadeleden geri durmayacağız. Milletçe bir mücadelenin içerisindeyiz. Gücümüzün yettiği kadarıyla, vatanımızın milletimizin bekası için dedelerimiz 100 yıl önce ne yaptıysa biz de bugün aynı şekilde canımızla, kanımızla bu kutlu mücadeledeyiz.”

"BAŞ VERİRİZ BAŞ EĞMEYİZ"
“Can da kan da versek bayrağımız için sonuna kadar savaşacağız” diyen Özkan, şöyle devam etti: “Biz ilaçla, hapla değil, yüreğimizdeki iman gücüyle, vatan sevgisiyle savaşıyoruz. Milletçe savaşıyoruz, milletimizin desteğiyle oradayız. O çakallar bizimle kendilerini kıyaslayamaz. Onların maşaları da bize diz çöktüremez. Baş veririz, baş eğmeyiz."

Kaynak: Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE