Kahramanmaraşl'ta seyyar satıcı müşterilerini bakın nasıl karşılıyor!

Kahramanmaraş’ta seyyar satıcı Adem Kenger, müşterilerini şiirle karşılarken isteyenlere de şiir yazıp veriyor.

Kahramanmaraşl'ta seyyar satıcı müşterilerini bakın nasıl karşılıyor!
banner150

Dulkadiroğlu ilçesi Yeni Sanayi Sitesi içinde seyyar arabayla hırdavat satışı yapan Adem Kenger (50), aynı zamanda yazdığı ve okuduğu şiirlerle dikkat çekiyor. 36 yıldır seyyar satıcılık yapan Kenger, yaklaşık 30 yıldır da şiir yazdığını ve birçok kişiye isteğe göre doğaçlama şiirler yazdığını söyledi. Hırdavat satışı yaptığı seyyar arabanın birçok yerine yazdığı şiirleri asan Kenger, şiir yazıp verdiği insanların mutluluğunu gördüğünde kendisinin de mutlu olduğunu belirtti. Birçok ünlüyü dörtlüğüne eklediğini ifade eden Adem Kenger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a neredeyse 20 sayfa şiir yazdığını söyledi. 

Kenger, “Ben yaklaşık 36 yıldır bu seyyar arabayla hırdavat satıyorum. Aynı zamanda fırsatım oldukça da şiir yazardım. Şairlik yaklaşık 30 yıl önce ilk şiirimi bir asker arkadaşıma yazdım. Ondan sonra yaklaşık 15 yıldır da günlük şiir yazarım. Ünlü ve ünü olmayan insanlara birçok şiirler yazdım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en az 20 sayfa yazdım, Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım’a şiirler yazdım. Burada benim yanıma gelenler şiir yazmamı istiyorlar, bende onlara hemen bir şiir yazıp veriyorum. Şiir yazıp verdiğim insanlar mutlu olduğu zaman ben de mutlu oluyorum. Kentimizde kültür adına, edebiyat adına güzel işlerin yapılması gerekir. Buradan değerli büyüklerime sesleniyorum, şairlere sahip çıkılsın” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.