Kahramanmaraş Valiliği: Şehidimizin mezarlığı adına yakışacak

Kahramanmaraş Valiliği, Şehit İstikam Uzman Çavuş Orhan Sürmen anısına yapılan çeşme mermerinin aynı olması için bekletilen mezarının Mermer taşının gelmesi nedeniyle bakım ve onarım çalışmalarına başlanıldığını bildirdi.

Kahramanmaraş Valiliği: Şehidimizin mezarlığı adına yakışacak


Haber Merkezimizin sosyal medyada gördüğü bir resim üzerine araştırma yaptığı konu ile alakalı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ile yapılan telefon görüşmesinde Vali Özkan; “13 Mart 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında şehit olan İstikam Uzman Çavuş Orhan Sürmen'e ait mezarın tamamlanmama nedeninin şehidimizin kendi adını taşıyan mezarlık yanına Valiliğimizce yaptırılan çeşme mermeriyle aynı olması için bekletildiğini ve mermerin geldiğini, şehidimizin babası Mehmet Sürmen ile yapılan istişare sonucunda mezarının yapımına hemen başlandığını ve tüm hassasiyetleriyle şehitlerimizin ve ailelerinin emrinde olduklarını” söyledi.

VALİMİZ HEP YANIMIZDA OLDULAR

Şehit Babası Mehmet Sürmen ile yaptığımız Telefon görüşmesinde şunları dile getirdi: "Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan acımızdan bu güne kadar hep yanımızda oldular. Mezarlık, şehit oğlumun anısına yapılan çeşme mermeriyle aynı olması için bekletildi. Şu an aynı mermerin geldiğini belirttiler ve mezar yapımına başlandı. Valime, kendim ve ailem adına şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.