Kahramanmaraş'taki şiir sokağı görenleri hayrete düşürüyor

Kahramanmaraş’ta bir şair tarafından yapılan şiir sokağı, edebiyat ve şiir severlerin beğenisine sunuldu.

Kahramanmaraş'taki şiir sokağı görenleri hayrete düşürüyor
banner150

Dulkadiroğlu ilçesindeki parkta oluşturulan şiir sokağında karton kağıtlara yazılı 70 adet şiir asıldı. Şiir sokağından geçen insanlar birbirinden farklı yazılı şiirleri okuma fırsatı da buldu. İnsanların okuma ve yazmalarına teşvik amaçlı oluşturulan sokak 4’üncü kez açıldı.

Meraklıların şiiri sanal ortam yerine kağıda yazmalarını isteyen Demirci, “Benim amacım, insanların şiire dokunmasını sağlamak. Sosyal medyada insanlar şiir paylaşıyor ama şiiri hissetsinler ve o kağıda dokunsunlar istedim. Klavyelerden uzaklaşıp kitabı eline almalarını istedim. Şiire dokunmalarını istedim. 4’üncüsünü gerçekleştirdim ve amacım insana dokunmaktı. Ortalama 70 kartona şiir ekledim ve onları bu alana astım. Şiir yazmaya gayret etmesinler, yani şiir gibi hissetsinler.

Eline kalemi alıp şiir yazan insanlar var ama ben onlara şair demiyorum, bazılarına tabi. Ben şiire meraklı olan insanlara o duyguyu hissetmelerini istiyorum. Ayrıca bu alan 2 gün açık kalacak” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.