Kahramanmaraş'ta zaman yolculuğu! Bir koca tarih...

Kahramanmaraş Kale dibinde çalışarak 41 yıldır hayatını kazanan Yaşar dayı ile, Kanal Maraş ekibi olarak Kahramanmaraş'a dair eski günlere ufak bir yolculuk yaptık.

Kahramanmaraş Kale dibinde çalışarak 41 yıldır hayatını kazanan Yaşar dayı ile Kanal Maraş ekibi olarak Kahramanmaraş'a dair eski günlere ufak bir yolculuk yaptık.

Kaynak- KANAL MARAŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 17:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA  ÖNYURT
MUSTAFA ÖNYURT - 9 ay Önce

Mustafa'cığım geçmişe götürdüğün video da sinemalar daki keyif bambaşkaydı;Dahada ötesi insan sevgisiydi. Loş ışıklarla aydınlatılmış, mavi boyalı tahtasandalyelerin dizildiği salon, ailelerle tıklım, tıklım dolu. Perdenin yanınyanındaki büfe önündeki çocuklar, alış veriş kuyruğunda. Havada uçu­şan gazozkapakları, taze kavrulmuş leblebi gazete kâğıtlarından yapılı külahlaradoldurulurdu. Fındık, fıstık sesleri ayrı bir ahenkti. Tanış aileler aynı filmde buluşmanın sevincini yaşarlardı. Filminperde arasında, utangaç genç kızların yüzlerindeki heyecan manalıy­dı, kalpatışlarına yanıp sönen ışıklar tempo tutardı. Genç delikanlıların yüreklerindekiaşk ateşi, bir sigara dumanıyla sevda türküsü oluverirdi. Saçları briyantinli, bıyıkları yeni terlemiş İzzet Günayvari oturan yağız delikanlıların, altında erirdi sandalyeler.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.