Kahramanmaraş'ta yaşlıların ücretsiz kart kuyruğu

Kahramanmaraş'ta 65 yaş üstü vatandaşlarıon ücretsiz seyahat edilecek olması sebebiyle kart almak için sabah mesai başlangıcıyla kart bürosuna akın eden yaşlılar uzun kuyruklar oluşturdu.

Kahramanmaraş'ta yaşlıların ücretsiz kart kuyruğu
banner150

Kahramanmaraş’ta toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanmak için vizelerini yenilemek isteyen vatandaşlar, dolum merkezleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Dulkadiroğlu ilçesi İsmetpaşa Mahallesi 12. Sokak üzerinde bulunan kart dolum merkezi önünde sabahın erken saatlerinde sıraya giren vatandaşlar, yoğun talep nedeniyle uzun kuyruklar oluştuğu görülüyor.

YETKİLERDEN YARDIM İSTİYORLAR
Kart dolum merkezi kapısı önüne görevlilerle tartışan vatandaşlar, yaşanan yoğunluğun giderilmesi için yetkililerden yardım istediler.

BÜYÜKŞEHİR AÇIKLAMA YAPTI
Kahramanmaraş Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Toplu taşıma araçlarında kullanılmakta olan öğrenci kartları ve serbest kart kullanıcıları için vize işlemleri devam etmektedir. Vize ücreti 10 TL olup, serbest kart kullanıcıları için vize işlemleri 16 Eylül 2019 tarihine kadar yapılabilecek, diğer kartlar için ise 30 Eylül 2019 tarihi son gündür. Kart kullanan vatandaşlarımızın bu tarihlerden önce vize işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir” denildi.

İSTENİLEN EVRAKLAR
Serbest kartlardan faydalanmak isteyen vatandaşlardan istenilen evraklar ise şöyle; “Serbest kart kullanan 65 yaş kartları vize işlemleri için kimlik bilgilerini içeren kimlik veya ehliyet gibi resmi belge, orman muhafaza, gümrük muhafaza, sarı basın kartı, jandarma, emniyet personeli, TUİK kartı için görev yeri belgesi, gazi, gazi yakını, şehit yakını ve vazife malulü kartı için ilgili bakanlık tarafından verilen kimlik kartı, engelli ve engelli refakatçi kartı için sürekli değilse ıslak imzalı heyet raporu, devlet sporcu kartı için incelenmek üzere ilgili bakanlık tarafından verilecek milli sporcu belgesi gerekmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.