Kahramanmaraş'ta yaşlıların 358 bin lirasını dolandıracaklardı, Polis ve Jandarma engelledi

Kahramanmaraş’ta polis ve jandarma , biri emekli öğretmen 2 kişinin 358 bin lirasını dolandırılmaktan kurtardı.

Kahramanmaraş'ta yaşlıların 358 bin lirasını dolandıracaklardı, Polis ve Jandarma engelledi

Olaylar, Kahramanmaraş İl Merkezinde meydana geldi.Edinilen bilgiye göre, 81 yaşındaki emekli öğretmen S. K’yi telefon arayan bir şüpheli kendisini polis olarak tanıtıp, terör örgütüne adının karıştığı söylenerek kandırdı.

14 bin TL para ve 80 bin TL  değerindeki altını alan emekli öğretmen  dolandırıcılara teslim etmek üzere evden çıktı.Bu durumu fark eden kızı gerçek polislere haber verdi. Haberi öğrenen polis hemen harekete geçerek yaşlı adama ulaşıp olayı engelledi.

Aynı gün 83 yaşındaki H.Ö’yü de arayan kendisini polis olarak tanıtan şüpheliler "adınız terör örgütüne karışmış" diyerek dolandırılmak istendi.Polis ve jandarmanın birlikte hareketi ile H.Ö’nün euro ve TL şeklinde toplamda 264 bin TL parası dolandırıcılara verilmeden önlendi.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan hatırlatmada, hiçbir polis, asker, savcının vatandaşı arayarak altın ve para istemesinin mümkün olmadığını, bu şekilde telefon geldiğinde vatandaşların polise haber vermesinin önemi vurgulandı. Bu tip dolandırıcılık olaylarında erkenden haberdar edilen polisin olayları engellediği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.