Kahramanmaraş'ta yaşlı adamın imdadına jandarma yetişti!

Kahramanmaraş'ta jandarma personeli, sokağa çıkma yasağı olan vatandaşın, yüzlerce dönüm tarlasını sürerek gübre atılmasını sağladı.

Kahramanmaraş’ta Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan yaşlı bir vatandaşın tarlasına gübre atma işini, yardımına koşan Mehmetçik traktör ile gerçekleştirdi. 

İl Jandarma Komutanlığı görevlileri, Kovid-19 önlemleri nedeniyle İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların yiyecek, temizlik, ilaç gibi tüm ihtiyaçlarını gidermek için kırsal kesim başta olmak üzere sorumluluk alanında yoğun çaba gösteriyor.

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi Berçenek mahallesinde 70 yaşındaki bir çiftçi Vefa Sosyal Destek Grubunu arayarak, tarlasına gübre atılması yönünde destek istedi. Çiftçinin talebini, ilçe jandarma komutanlığı karşılayarak, jandarma traktöre binip yüzlerce dönüm araziye gübre attı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.