Kahramanmaraş'ta yarın sandık kuruluyor! Son söz işçilerde!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan yüzlerce işçi, toplu iş sözleşmelerinde talep ettikleri hakları almak için sandığa gidiyor. Aylardır süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin masada bitmemesi nedeniyle 18 Mart Perşembe günü Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde sandık kurulup grev oylaması yapılacak.

Kahramanmaraş'ta yarın sandık kuruluyor! Son söz işçilerde!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin-anlaşmasının masada bitmemesi nedeniyle Hizmet-İş Sendikası tarafından alınan grev kararı yasa gereği sandık kurulup işçilerin iş yerinde grev oylama yapması kararı aldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yapılacak olan oylamada işçilerin oy kullanması için sandıklar kurulacak. Kurulan sandıklarda sabah erken saatlerinde oylarını kullanacak olan işçiler, akşam sandıkların açılmasıyla gerev kararı resmiyet kazanacak. İşçilerin büyük çoğunluğu greve gitmekte kararlı duruş sergiliyor.

AYLARDIR SÜRÜYOR
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde Hizmet-İş Sendikası ile işveren Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz günlerde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı ve grev kararı alındı. Taraflar masada anlaşamadı ve sözleşmenin yasal süreci tamamlandı.

YASAL SÜREÇ BİTTİ
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Alınan bilgiye göre; Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ve beraberindeki heyet dün 4 saate yakın Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'le anlaşma zemini aradı. Daha önce kamuoyuna duyurulan 122,5 TL olan günlük ücrete Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından sadece 1,5 TL zam önerisinde bulundu. Hizmet-İş Sendikası bu teklifi gülünç bularak masadan kalktı. Yasal süreç olarak Perşembe (Yarın) saat 09:00 ve 14:30 saatleri arasında kurulacak sandığa işçiler greve gidip gitmeyeceklerini oylayacaklar. İşçilerin bu oylamada haklarını almak adına grev yönünde oy kullanacakları biliniyor. Sandık kurulacak ve son sözü işçiler söyleyecek.

İŞKUR İLANI YAYINLANDI
Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek grev oylamasına ilan yayınlayan İŞKUR, "İsmetpaşa Mahallesi, 10. Sokak Öztürk Apartmanı Kat: 2 No:19/6 adresinde buunan Akbel Toprak Ürn. Tem. Hiz. Taş Mat. Tan Bas. Yay. Org. İnş. San. Tic. A.Ş. işyerinde çalışan işçilerin Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğüne müraacatları üzerine, 6356 sayılı yasaya göre Hizmet İş Sendikasınca grev uygulaması yapılıp yapılmaması konusunda 18.03.2021 tarihinde 09:00-14:30 saatleri arasında Kahramanmaraş Fuar Merkezi Adana yolu üzeri 3. km. Dulkadiroğlu Kahramanmaraş adresinde grev oylaması yapılacaktır. Grev oylamasına katılacak işçilerin kimlikleri ile beraber gelmesi ve Covid-19 tedbirlerine uyması zorunludur. Oylamada "Mavi renk üzerine Greve Hayır" ; "Kırmızı renk üzerine Greve Evet" olarak renklendirilmiş pusulalar kullanılacaktır." diye belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 2 ay Önce

Bu Mehmet Ertükmenin kayın babası Ejder Orak belediye personeliydi belediyeye hiç gitmeden üçret alıdı kayınbiraderi spor müdürü kuzeni tarımsal daire başkanı belediyeyi Mehmet ertükmen yönetiyor

Mustafa Ağca
Mustafa Ağca - 2 ay Önce

Hayrettin bey Ankara’da belediyeler birliğinden maaş alırken,
Aynı anda şehircilik bakanlığından da maaş alıyormuşsun?
Şu anda Gölge başkan Mehmet Ertürkmen kaç yerden maaş alıyor.
Bu ne Yaman çelişki?

cem
cem - 2 ay Önce

Mehmet Ertürkmen ,Hayrinin 30 yıllık arkadaşı bu türküyü her yanına gidene anlatmış maksadı ne bilmem

Türkcan
Türkcan - 2 ay Önce

Mehmet Ertürkmenin sülalesinde birtane AKP li varmıda bu adam bu kadar ödüllendiriliyor

ahmet
ahmet - 2 ay Önce

İşçiler sonuna kadar gidecektir inşAllah

BU SON
BU SON - 2 ay Önce

EĞER SANDIKTA DA HAKKINIZ ARAMAZSANIZ KARDEŞLERİM, BİR DAHA DA AĞLAYAN AH VAH EDEN OLURSA İYİ SÖYLEMEM. EĞER GREV KARARI ÇIKMAZSA MUSTAFA BEY, SİZ DE BİR DAHA HABER YAPMAYIN

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.