Kahramanmaraş'ta yardım meleği Fakıoğlu Dede

'Kahraman Kentin Kahraman İnsanları', 'Kahraman Şehir'de yaşamaya devam ediyor... Kahramanmaraş'ta çevresi tarafından 'Fakıoğlu Dede' olarak bilinen Ali Bilici (72), kendi imkanlarıyla yaptığı yemekleri yoksul çocuklara ikram ediyor.

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Divanlı Mahallesi'nde Kümbet Necmettin Gevri Parkı civarında, 30 yıldır çay çorba satarak geçimini sağlayan 72 yaşındaki Ali Bilici (Fakıoğlu) hergün yoksul çocuklara yemek veriyor.

Divanlı Mahallesinde okula giden çocuklar, Ali Bilici 'Fakıoğlu Dede'nin yanına uğramadan geçmiyor.

Kümbet Caddesi Necmettin Gevri Parkı civarında küçük bir işletmesi olan Ali Bilici, kendi imkanlarınca yaptığı yemekleri çocuklara ikram ediyor.

Görüntülerde, Fakıoğlu Dede'nin elindeki ekmekleri sırayla alarak yemeğin başına geçen çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

''Çocuklara yardım etmek beni huzura kavuşturuyor'' diyen Bilici, bu hizmete ölene kadar devam edeceğini ifade ederek, "Bütün herkesi hayır işlerine çağırıyorum" ifadelerinde bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.