Kahramanmaraş'ta yaralı ve hamile köpeğe kağıt toplayan çocuklar sahip çıktı

Kahramanmaraş’ta sokakta ayaklarından yaralı ve hamile köpeğe kağıt toplayan çocuklar sahip çıkarak, araçlarıyla veteriner hekime teslim ettiler. Kahramanmaraş’ta sokakta çocuklar tarafından bulunan yaralı ve hamile köpek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi altına alındı.

KAĞIT TOPLAYAN ÇOCUKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Kahramanmaraş’ta kağıt toplayan 3 çocuk, fabrikaların atık kağıtlarını toplarken ayağı yaralı ve hamile köpeğe rastladılar. Kağıt toplama işini bırakıp, tabla arabaya yükledikleri köpeği ivedi bir şekilde kağıt fabrikasının deposuna getirdiler. Fabrika sahibi Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezini arayarak veteriner hekimlerden yardım istedi. Olay yerine gelen ekipleri, hamile olduğunu zannettikleri ve hem yaralı hem de açlıktan kendisinden geçmiş köpeğe ilk müdahaleyi yaparak serumla tedavi ettiler. Serum işlemi bitinceye kadar köpeğin yanından biran olsun ayrılmayan çocuklara, fabrika sahibi; “haydi çocuklar işinize, köpek emin ellerde diyerek” salıverdi.

Kahramanmaraş’ta  sokakta bulunan yaralı ve hamile köpek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi altına aldı.

Rehabilitasyon merkezine alınan köpeğin ve yavrusunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KAYNAK: KANAL MARAŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 16:06
YORUM EKLE