Kahramanmaraş'ta vatandaşları korkutan olay! Ölüm sebebi 'Bulaşıcı hastalık Doğal ölüm' yazıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde, cenaze ilanlarında ölüm sebebinin ''Bulaşıcı hastalık Doğal ölüm'' yazması çok sert tepkilere neden oldu.

Kahramanmaraş'ta vatandaşları korkutan olay! Ölüm sebebi 'Bulaşıcı hastalık Doğal ölüm' yazıyor
banner150


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar yaşanan Koronavirüs (Covid-19) tedirginliğinin yaşanmaması için yetkililer en küçük ayrıntıyı düşünürken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi cenaze ilanlarında iki vatandaşın ölümü ile ilgili açıklama bölümüne ''bulaşıcı hastalık doğal ölüm'' bilgisini geçti.

Vefat ilanlarındaki ölüm sebebi bilgisini bir süre e-Devlet sisteminde yayınlayan Büyükşehir Belediyesi sonrasında hatasını düzelterek açıklama bölümünü sildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, vefat ilanlarındaki ölüm sebebi bölümüne ''bulaşıcı hastalık doğal ölüm'' bilgisinin paylaşılması vatandaşlarda koronavirüs tedirginliğine itti. Bu skandal hataya vatandaşlar çok sert tepki gösterdi.

Toplumu bu salgın dönemde mutedil olmaya davet eden sorumlular bu sorumsuzluğu neyle izah edecekler.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.