Kahramanmaraş'ta trafik kazasında ölen eşinin yerine muhtar adayı oldu

Adıyaman Besni ilçesi Yeni Besni Mahallesi'nde muhtar olduktan sonra Kahramanmaraş'ta geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren Aydın Zengi'nin eşi Meltem Zengi, 2 Haziran'da yenilenecek seçimde muhtar adayı oldu.

Kahramanmaraş'ta trafik kazasında ölen eşinin yerine muhtar adayı oldu

Adıyaman'ın Besni ilçesi Yeni Besni Mahallesi'nde 31 Mart seçimlerinde muhtar seçildikten sonra Kahramanmaraş'ta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Aydın Zengi'nin eşi Meltem Zengi, 2 Haziran'da tekrar yapılacak olan seçimde aday olduğunu açıkladı.

Aydın Zengi'nin vefatının ardından Besni İlçe Seçim Kurulu Yeni Besni Mahallesi için seçimin yenilenmesine karar verdi. 2 Haziran’da yapılacak seçime Aydın Zengi'nin eşi Meltem Zengi, vatandaşların talebi üzerine aday oldu. 

Meltem Zengi, yaptığı açıklamada, eşi Aydın Zengi'nin vefatının ardından muhtar adayı olmaya karar verdiğini söyledi.

Eşini çok sevdiğini dile getiren Zengi, şöyle konuştu:

''Şimdi muhtarlığı kazanıp muhtarlık yapmak istiyorum. Mahalledeki vatandaşlardan destek bekliyorum. Seçimde adayım. Eşim zaten seçimi büyük bir farkla kazanmıştı. Mahallelinin beni tercih edeceğini düşünüyorum. Lise mezunuyum. Her ortama girebilir ve her işi halledebileceğime inanıyorum. Bence zaten bu muhtarlık bir kadın işidir. Eşim adaylığı süresince muhtarlık için muhakkak bazı sözler vermiştir. Onların hepsini Allah'ın izniyle yapacağız. Mahalleli kadınım diye tereddüt etmesin. Elimden geleni yapacağım'' ifadelerinde bulundu.

Besni ilçesi Yeni Besni Mahallesi'nde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde muhtar seçilen Aydın Zengi, Mersin'e yakınlarının düğününe giderken Kahramanmaraş'ta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ekonomi
ekonomi - 10 ay Önce

Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız

SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.