Kahramanmaraş'ta tonaj denetimleri aralıksız devam ediyor

Kahramanmaraş’ta İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube personelleri tarafından Kahramanmaraş genelinde gerçekleştirilen tonaj denetimleri aralıksız olarak devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta tonaj denetimleri aralıksız devam ediyor

Ağır tonajlı araçların azami yüklü ağırlıklarının üstünde fazladan yükleme yapması nedeniyle yollarda meydana gelen çökme ve deformasyonların önüne geçmek amacıyla Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube personelleri tarafından ağır tonajlı araçlar üzerinde sık sık denetimler yapılıyor. 

EMNİYET SIKI DENETİMİ SÜRDÜRÜYOR

Emniyetten yapılan açıklamada, sürücülerin seyahat konforunu bozmasının yanı sıra, bu çöküntülerin kazalara neden olması ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmesi dolayısıyla, karayolları trafik kanununun 65. maddesince, ihlallere ağır şekilde cezai işlemler uygulanırken, karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve milli servetimiz olan yolların korunması adına bu tür denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.