Kahramanmaraş'ta tıra yükledikleri 25 ton ipliği satarken yakalandılar!

Kahramanmaraş'ta tıra yükledikleri 25 ton ipliği teslim adresine götürmeyerek satmaya çalıştıkları iddia edilen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Kahramanmaraş'ta tıra yükledikleri 25 ton ipliği satarken yakalandılar!

Kahramanmaraş'ta tıra yükledikleri 25 ton ipliği teslim adresine götürmeyerek satmaya çalıştıkları iddia edilen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı. Şüphelilerin sahte plaka ile nakliyat işi yaptıkları, aldıkları yüklü ipliği Bursa'ya götürmeleri gerektiren ortadan kayboldukları belirlendi. Firma sahibinin Kahramanmaraş polisine durumu ihbar etmesiyle, harekete geçen yankesicilik dolandırıcılik bürosu ekipleri, aracın orjinal plakasını ve nerde olduğunu tespit etti. Aracın Bursa'da degil Kocaeli Gebze'de olduğunu belirleyen Kahramanmaraş polisi, Gebze polisi ile irtibata geçip şüphelileri ve iplik dolu tırı yakalattı.

Kahramanmaraş'ta tıra yükledikleri 25 ton ipliği teslim adresine götürmeyerek satmaya çalıştıkları iddia edilen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş'tan bir tıra yüklenen 600 bin lira değerindeki 25 ton ipliğin, Bursa'daki adrese teslim edilmediğini öğrenen firma yetkilileri, durumu Kahramanmaraş polisine bildirdi.

Harekete geçen Kahramanmaraş Emniyet  Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri aracın yerini tespit ederek Kocaeli Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri ile irtibata geçti. Yapılan  teknik ve fiziki takip sonucu, tır sürücüsü M.N. (40) ile V. T. (46) ve R.O'nun (50) Gebze Sultan Orhan Mahallesi Küçük Sanayi girişinde olduğunu belirledi.

Şüpheliler, 600 bin lira değerindeki 25 ton ipliği İstanbul'da bulunan bir firmaya satmak isterken suçüstü yakalandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyesine sevk edilen tır sürücüsü M.N. adli kontrolle serbest kalırken V. T. ve R. O. tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.