Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin "Ekmek ve Kahve" kavgası!

Suriyeli mülteciler, Elbistan'da 'ekmek ve kahve satışı' yüzünden sokak ortasında kavga etti İlçede huzuru bozacak davranışlarda bulunan 6 Suriyeli mülteci, polis nezaretinde Kahramanmaraş'taki kampa gönderildi.

Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin "Ekmek ve Kahve" kavgası!
banner150

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bakkal tarzı iş yerleri bulunan Suriyeli mülteciler arasında 'ekmek ve kahve satışı' nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyüp taşların, sopaların ve demirlerin kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kalabalık olan her iki taraf, ara sokaklara da taşan kavgada birbirlerini darp etti. Suriyeliler arasındaki kavgaya, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli çok sayıda resmi ve sivil ekip müdahale etti. Tarafları ayırmak için biber gazı kullanan polis ekipleri, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Olayda yaralanan toplam 9 Suriyeli mülteci, Elbistan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavileri tamamlananlarla kavgadan sonra gözaltına alınan diğer Suriyeli mülteciler, emniyetteki işlemlerinin ardından Elbistan Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 10 şüpheliden 6'sının da daha sık sık bu tür kavgalar ve adli olaylara karıştıkları, sürekli ilçede huzuru bozacak davranışlarda bulundukları öğrenildi.
Burada ifadeleri alınan 10 şüphelinden 6'sı, haklarındaki adli ve idari işlemlerin ardından polis otobüsü ile Kahramanmaraş Göç İdaresi kontrolündeki mülteci kampına gönderildi.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Gün
Murat Gün - 2 yıl Önce

yiyin birbirinizi defolun gidin ülkemizden

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.