Kahramanmaraş'ta 'Sınır Tanımayan Gençlik SODES'te Mutlu' Projesi

Kahramanmaraş Valiliği, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan ve SODES tarafından desteklenen "Sınır Tanımayan Gençlik SODES'te Mutlu" projesi kapsamında kitap okuma yarışması düzenlenecektir.

Onikişubat İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu ve Devlet Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından 'Sınır Tanımayan Gençlik SODES'te Mutlu' Projesi kapsamında Mükrime Hatun Kız Meslek Anadolu Teknik Lisesi'nde Kitap okuma yarışması yapılacaktır. 

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, SODES Projesi hakkında yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: 

"Bugün Sınır Tanımayan gençliğin sınır tanımayan okuma arzusuna inşalah şahitlik edeceğiz. SODES Projesi kapsamında Mükrime Hatun Kız Meslek Anadolu Teknik Lisesi'mizde kitap dağıtımını bugün gerçekleştiriyoruz. Dağıtımın akabinde kitaplar öğrencilerimizle buluşacak. Öğrencilerimiz bu kitapların bir kısmını okuyacaklar, okudaklarından da inşallah bir sınava değilde bir yarışma gibi de olsa bir yarışmaya tutulacaklar ama önemli olan yarışma değil önemli olan bu kitaplara sahip çıkmak bu kitapları okumak. Biliyorsunuz Kahramanmaraş 'Yedi Güzel Adam'ın yetiştiği bir il. Biz bu 'Yedi Güzel Adam'a yeni güzel adamlar eklemek istiyoruz. İnşallah bu yeni güzel adamlar bu kıymetli öğrenciler olacaktır" dedi.

Sınır Tanımayan Gençlik SODES'te Mutlu adlı projesi koordinatörü ve yazarı Neşe Marmara Ozan ise şu ifadeleri kullandı:

"Bu projeyi gençleri mutlu etmek ve gerçekten onlara özgüven sağlamak amacıyla öncelikle tasarladık ve bunu başardık. Kalkınma Bakanlığı'na bağlı olarak  Kahramanmaraş Valiliği, SODES Projesi'ni, Mükrime Hatun Kız Meslek Anadolu Teknik Lisesi'nde uygulamaya karar verdik. Yürütücümüz Onikişubat İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü'dür. Projemiz 2017 yılında sunuldu, 2018 yılında ise başlatıldı. Projemizin bitmesine 2 ay var ancak toplam 100 çocuğumuzla birlikte etkinliklerimiz neredeyse yüzde doksanını tamamlamış bulunmaktayız. Bu kitap okuma kampanyasına gelecek olursak kitap okuma kampanyasındaki hedefimiz gençlerin biraz daha okumayı sevmesi, onlara kitap sevgisini aşılayabilmek"
 

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.