Kahramanmaraş'ta sinek şikayetleri arttı!

Kahramanmaraş'ta büyük bir sinek istilası yaşanıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin yetersiz ilaçlama yapması, otları biçmemesi nedeniyle kenti istila eden sinekler vatandaşı çileden çıkarttı.

Kahramanmaraş'ta sinek şikayetleri arttı!

AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek sorununu öngöremedi. Sıcaklıkların yükselmesi ile Kahramanmaraş'ta kara sinek ve sivrisineklerde artış gözlendi. Kentin bazı noktalarında insan boyunca uzayan otların biçilmemiş olması, ilaçlamanın yapılmamış olması dikkat çekti.

Vatandaş tepkisini sosyal medyadan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e ilettiklerini ancak Güngör ve ekibinin sorunu çözemediğini söyledi. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren vatandaşlar, "Hükümetimiz koronavirüs ile mücadele ederken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sivrisinek ile mücadele etmeyerek kenti kaderine terk ettiler." dedi.

VATANDAŞLAR ÇİLEDEN ÇIKTI
Kahramanmaraş'ta sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıktı. Sıcaklıkların artması ile haşere ve sineklerin çoğaldığı görüldü. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından Kahramanmaraş'ta sinek istilasına tepki gösterirken, belediyenin yeterli adımları atmaması ile çileden çıktı.

OTLAR KESİLMİYOR
Sosyal medyadan tepkilerini dile getirerek istilaya bir çözüm bulunmasını gerektiğini dile getiren vatandaşlar insan boyu otların budanmadığını gözler önüne serdi. Kentte yeterli ilaç yapılmadığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem ADIGÜZEL
Özlem ADIGÜZEL - 10 ay Önce

Şehit abdullah çvş mh. Oturuyorum ve burda sivrisinek ten ölüyoruz heryerinimizi parçaladılar. İlaçlama o kadar az ki İlaçlama diye geçen araçta yavaş yavaş gezmesi gerekirken birde artı ilaç bi o kadar ne olduğu belirsiz. Faydası yok yani. gece bi yarısı sivrisinekler parçalamış heryerinizi kalkıyorsun.öncekilerede benzemiyor döne döne sokuyor oda evrim geçirmiş sanki. Su sabun kolonya da fayda etmiyor. Kaşın kaşın parçalıyorsun sokulan bölgeyi. K. Maraş belediyesi uyuma artık. Eziyet çekiyoruz valla. Biraz işinizi yapın bu sizin göreviniz.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.