Kahramanmaraş'ta silah kaçakçılarına geçit yok

Kahramanmaraş merkezli 5 ilde silah kaçakçılarına yapılan operasyonda 9 kişi gözaltına alındı

Kahramanmaraş’ta polisin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 1 adet kalaşnikofla birlikte 13 adet silah ve silahlara ait  500 adet mermi ele geçirildi Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünün silah kaçakçılarına yönelik  yaptığı çalışma sonrasında 5 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.   Operasyonda, 13 adet silah ele geçirilirken, bir evin müştemilatındaki büyük bakır kazanın içinden kalaşnikof silah çıktı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde silah kaçakçılarına yönelik geniş çağlı çalışma yaptı. Polisin uzun soluklu takip ve çalışmasında 5 ilde 14 adres tespit edildi. Bunun üzerine  Kahramanmaraş merkezli aralarında İzmir, Gaziantep, Adana ve Mardin'in de bulunduğu 5 ilde eş zamanlı operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.  

Operasyonda  5 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet  çevirme tabanca,4 adet pompalı tüfek,193 Adet kalaşnikof mermisi, 231 adet tabanca mermisi, 79 adet tüfek fişeği, 2 adet kalaşnikof şarjörü ve 7 adet tabanca şarjörü ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Operasyonla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.