Kahramanmaraş'ta 'sarıkız' alarmı!

Kahramanmaraş'ta havaların ısınmasıyla birlikte bir evde ortaya çıkan 18 santimetre uzunluğundaki zehirli örümcek vatandaşları tedirgin etti.

Kahramanmaraş'ta 'sarıkız' alarmı!

Andırın İlçesine bağlı Yeniköy Mahallesi'nde yayla evine giden Fatma Demirel (78), kapıyı açınca sarı ve büyük bir örümcekle karşılaştı.

ÖNCE AKREP SANDI
Örümceği görünce tedirgin olan Demirel, hemen öldürdü. Örümceği ilk başta akrep sandığını belirten Demirel, görenlerin örümceğin zehirli Sarı Ömer örümceği olduğunu söylediklerin belirtti.

ÇOK ZEHİRLİ
Komşularının örümcek öldürdüğünü duyunca yaylaya gelen Muhtar Özgür Demir ise internetten yaptığı araştırmada örümceğin çok zehirli bir tür olan Sarı Ömer olduğunu gördüklerini söyledi.

Dev örümceği mahallede ilk defa gördüklerini belirten Özgür Demir, "Genellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görülüyor. Vatandaşlarımız bu örümcekle karşılaşınca dikkatli olsunlar çünkü saldırgan bir tür" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 7 ay Önce

Dün akşam kılavuzlu mahallesin de 2 adet öldürdüm sarı kız diğer adıyla sarı Ömer dediğiniz gibi çok tehlikeli

mustafa Agca
mustafa Agca - 7 ay Önce

Bu hayvana bilerek Hz Ömer ismi verenlerin halı perişan olsun inşAllah.

Abuziddin
Abuziddin - 7 ay Önce

Sarı ömer ne ya? Bildiğimiz sarı örümcek bu. Kara fatma sarı örümcek vs, elin gavuru o mübarek kişilerin isimlerini hep hayvanlara takmış bizim cahil halkımızda aynı şekilde sürdürmeye devam etmiş. Neden hiç kara john, sarı tom ya da zehirli jane isimlerinde hayvan yok? Çünkü amaç müslümanlara saldırmak her açıdan.

SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.