Kahramanmaraş'ta sağlık çalışanları Covid-19'a karşı aşılandı

Türkiye'ye Çin'den getirilen CoronaVac aşısının ilk dozları 14 Ocak perşembe günü sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlamasıyla Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, ilk etapta sağlık personelinin aşılanacağını ve gün içerisinde bin 600 sağlık personeline aşı yapıldığını söyledi.

Kahramanmaraş'ta sağlık çalışanları Covid-19'a karşı aşılandı
banner150

Sağlık Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş'a gönderilen CoronaVac aşıları, il genelindeki sağlık kuruluşlarına dağıtılarak aşılama çalışmalarına başlandı. İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz de Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde aşısını oldu.

14 BİN 600 SAĞLIK ÇALIŞANI AŞILANACAK
Kentte ilk etapta sağlık çalışanlarının aşılanacağını belirten Öksüz, salgın hastalıklardan kurtulmanın en etkili yolunun da aşı olduğunu söyledi. Öksüz, gün içerisinde 1600 sağlık personelinin aşı olduğunu belirterek, "Biz tüm vatandaşlarımızın aşı olmasını tavsiye ediyoruz. Biliyorsunuz ki salgın hastalıklardan kurtulmada en etkili yöntem aşılanmak. İnsan hayatında hem yaptıklarından sorumlu hem de yapmadıklarından sorumlu. Aşılanarak bu virüsün önüne geçebiliriz ve diğer insanları da koruyabiliriz" diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.