Kahramanmaraş'ta Ramazan Bayramı heyecanı

Kahramanmaraş’ta Ramazan Bayramı öncesi alışverişlerini son güne bırakmayı tercih eden vatandaşlarla çarşı ve pazarda hareketlilik oldukça fazla.

Kahramanmaraş'ta Ramazan Bayramı heyecanı
banner150

Ramazan Bayramı alışverişini arife gününe saklayan vatandaşlar kent merkezinde yoğunluk oluşturdu. Her köşe başına farklı bir ürünün satıldığı kentte özellikle bayram şekeri, çocuk giyim ve ayakkabı en çok alınan ürünlerin başında yer alıyor. Bayram şekerleri ise insanların vazgeçemediği lezzetler arasından tezgahları renklendirdi. 10 ile 50 lira arasında satışı yapılan şekerlere ise talep bir hayli fazla.

Kahramanmaraş’ta 3 gündür hareketliliğin devam ettiğini söyleyen esnaf Ali Dana, "Önceki bayramlara göre bu bayramda aynı ilgiyi göremiyoruz. Alışveriş biraz düştü ancak, son 3 gündür çok güzel alışverişler yapılıyor. İnsanlar önce çocuklarına, sonra bayanlara son olarak ta erkekler kendilerine bir şeyler alıyor" diye konuştu.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.