Kahramanmaraş'ta polis çevreyi rahatsız eden araçlara "dur" dedi

Çevreye rahatsızlık veren araçlara yönelik aralıksız takip yapmaya devam eden İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, özelikle geç saatlerde boş yollarda, sokak ve caddelerde gürültü yaparak halkı rahatsız eden araçlara yönelik uygulamaları sıklaştırdı, 515'ine ceza yazdı, 50'sini trafikten men etti.

Kahramanmaraş'ta polis çevreyi rahatsız eden araçlara "dur" dedi
banner150

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri modifeye edilmiş ve abartılı egzoz ile çevreye rahatsızlık veren araçları son bir ayda sivil ve resmi ekipler aracılılığıyla yoğun bir takibe aldı. Kentte yoğun olarak şikayet edilen araçlarla ilgili yapılan planlı çalışma sayesinde teknik değişiklik yapılarak modifiye edilmiş ve özellikle halk dilinde "pusturulmuş" diye tabir edilen 515 adet araç yakalandı. Yakalanan araçlara idari para cezası yazan polis, eksikliklerin  giderilmesi amacıyla 5 gün izin verip araçların takibini sürdürdü.

Takip edilen araçlardaki teknik değişikliği yerine getirmeyen 11  ve çevreye rahatsızlık verecek şekilde abartılı egoz kullanan 39 olmak üzere toplam 50 araç trafikten men edildi.

Ekiplerin çevreye rahatsızlık veren araçlarla ilgili mücadelesinin aynı şekilde devam edeceği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 19:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kartal
Kartal - 2 hafta Önce

Emniyet güzel bir iş yapmış.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.