Kahramanmaraş'ta pazar tezgahlarında son durum ne?

Pazarcı esnafı ''yazın fiyatlar düşecek'' demişti. Gerçekten düştü mü, şu an Kahramanmaraş'ta sebze-meyve fiyatları ne durumda? Kanal Maraş Muhabiri Ayşe Asır, Mercimektepe mahallesi'ndeki pazar gitti, fiyatlara baktı ve vatandaşa sordu. Fiyatları ucuz bulan da vardı dert yanan da...

Artık yaz mevsiminin ortasındayız. Yediğimiz gıdalar da değişiyor. Kış sebze-meyveleri tezgahta ama fiyatlar yükselişte. Fiyatı en çok yükselen ise limon. Kanal Maraş muhabiri Ayşe Asır ve kameraman Kurtuluş Karaaslan, Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi'ne bağlı Mercimek Tepesi'ndeki Onikişubat Belediyesi Semt Pazarının nabzını tuttu.

Kahramanmaraş'ta fiyatlar düştü, pazarlar hareketlendi. Alıcılar geçtiğimiz aylarda kilosu 10 liraya doğru hareket eden patates ve soğan fiyatlarından yakınıyordu. Havanın ısınıp yeni hasadın gelmesiyle fiyatlar düştü, 4 liraya kadar geriledi.

Domatesin kilosu 2-1,5 liradan, salatalığın kilosu 1,5 liradan, yeşil biberin kilosu 2 liradan alıcı buluyor.

LİMON FİYATLARI EL YAKIYOR
Fiyatların kısa sürede düşüşü, tüketiciyi memnun ederken, çiftçi ve pazarcı esnafı ise bundan şikayetçi oldu. 'Yatak limon'un pazar tezgahlarına çıkarılmasıyla semt pazarı'ndaki kilo fiyatı, 8 liraya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 14:48
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.