Kahramanmaraş'ta otomobilden 199 parça tarihi eser çıktı

Kahramanmaraş'ta jandarmanın bir otomobilde yaptığı aramada 199 parça tarihi eser ele geçirilirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta otomobilden 199 parça tarihi eser çıktı

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yol kontrolü esnasında, bir aracı şüphe üzerine durdurdu.

Araçta yapılan aramada, muhtelif yerlere gizlenmiş şekilde 58 adet sikke, 8 adet yüzük, 14 adet ok ucu, 1 adet haç kolye, 1 adet boğa heykeli, 117 adet muhtelif cins tarihi eser parçaları ele geçirildi. Ele geçirilen ve çeşitli dönemlere ait oldukları belirtilen tarihi eserlerle ilgili olarak F.S. ve Y.G. gözaltına alındı.

Jandarmada işlemleri devam eden şüphelilerin, adliyeye çıkarılacağı öğrenildi. Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Afşin İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin başarılı çalışması sonucunda ele geçirilen toplam 199 parça tarihi eser, değer tespiti için Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.