Kahramanmaraş'ta okul krizi: Ödeme yapan onlarca veli ortada kaldı!

Alınan bilgiye göre, Özel Atakent Koleji'nin Kahramanmaraş'taki şubesi kapandı, onlarca öğrenci ve veli mağdur oldu. Öğrenci velileri, ödedikleri okul paralarından da olduklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ta okul krizi: Ödeme yapan onlarca veli ortada kaldı!
banner150

Türkiye’nin köklü özel eğitim kurumlarından Özel Atakent Koleji Okulları’nda sancılı günler yaşanıyor. Kahramanmaraş'ta işletme hakkı verilen okul şubesinin kapatılacağı öğrenildi. Onlarca veli, gelecek yıl için ödenen taksit paraların iadesini isterken, sorumlular hakkında ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.

SORUN BÜYÜK
Veliler, erken kayıt nedeniyle eğitim ayından önce ödemeye başladıkları paraların iadesini isterken sorunun büyüklüğü de ortaya çıktı. Muhatap bulamadıklarını belirten aileler, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu olaya kayıtsız kaldığını ve gerekli işlemlerin yapılmadığını savundular.

VELİLER İSYAN ETTİ
Okulların açılmasına kısa bir süre kala çocukları okulsuz kalan Özel Atakent Koleji okulun velileri, ödedikleri okul paralarından da olduklarını belirerek, ''Şimdi çocuğumuzu hangi okula kayıt yaptıracağız şaşkınlık içerisindeyiz ve İl Milli eğitim müdürlüğü ne yapıyor? Böyle düzmece özel okullara nasıl izin veriliyor. Bir nevi dolandırıcılık gibi bir durum hâsıl oluyor'' dediler.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şikâyet dilekçesi de vereceklerini belirten veliler sorunlarının çözüme kavuşturulmasını talep edeceklerini ayrıca ödedikleri taksit tutarları için dolandırıcılık suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden konu ile alakalı nasıl bir açıklama yapılacağı kamuoyunda merak ediliyor.

Kaynak: Kanal Maraş - Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 11 ay Önce

Eğitime yapılan hiç bir ödeme boşa gitmez. Devletimniz büyüktür.

Mağdur ali
Mağdur ali - 11 ay Önce

Vakıf malını peşkeş çeken Alişan türköneri unutmayın

Ökkeş
Ökkeş - 11 ay Önce

Okul yetkilileri okulda ve istemeyerek bu kararı aldıklarını ilettiler, ayrıca kimseyi mağdur etmeyeceklerini ilettiler ve bu konuda alınan paraları iade etme konusunda velilere yardımcı olduklarına ben şahidim. Haber biraz abartı olmuş, okul kapanmasa güzel olurdu ama dolandırıcı değiller.

ökkeş er
ökkeş er - 11 ay Önce

haberde yazanlar gerçeği yansıtmıyor. okulun eğitime ara vereceğini ilettiler ama dolandırıcılık gibi yaftaları hakeden bir kurum değil. ödemeler konusunda iade yapmak için velilerle tek tek konuşuyorlar ve okuldaki tüm sorumlular zaten okulda muhattaplık problemi yok ortada.

Ökkeş er
Ökkeş er - 11 ay Önce

Haber içeriği biraz ağır olmuş , okulda muhattap alınıyoruz. Sorunu çözmek için çözğm seçenekleri sunuyorlar. Dolandırıcı değiller kesinlikle. Tahsilat yapamadıkları için maddi olarak ayakta kalamamışlar. Bence 2 ay sonra olmasındansa şimdi olması daha iyi olmuş bence

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.