Kahramanmaraş'ta Öksüz'ün villası mühürlendi!

Kahramanmaraş'ın Ahır Dağı tepelerinde ünlü iş adamı H. Öksüz'e ait olduğu iddia edilen ancak yapı tatil tutanağında yapı sahibinin eşi A.Öksüz olarak belirlenen villaya (yapıya), tek taraflı beyan ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden alınan yapı kayıt belgesinin iptal edildiği belirtilerek, imara aykırı yapılaşma nedeniyle belediye tarafından mühürleme işlemi yapıldığı ve yüksek miktarda para cezası kesildiği vurgulandı.

Kahramanmaraş'ta Öksüz'ün villası mühürlendi!

KAHRAMANMARAŞ'ın Ahır Dağı tepelerinde Kahramanmaraş’ı kuş bakışı seyran kar bir yerde ünlü iş adamı H. Öksüz'e ait olduğu iddia edilen kaçak villanın, yapı sahibi olarak eşi A.Öksüz olduğunun ortaya çıkması büyük yankı buldu. Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın geçen haftalarda Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına ''Ahırdağı’nda ki yapının Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden verilen yapı kayıt belgesinin tek taraflı yalan beyan sonucunda alındığını'' belirterek suç duyurusunda bulunmuştu.

Alınan bilgiye göre Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden verilen yapı kayıt Belgesinin yalan ve tek taraflı beyana göre alındığının ortaya çıkması üzerine yapı kayıt belgesinin iptal edildiği ve Onikişubat Belediyesinin yetkilileri tarafından söz konusu kaçak yapının mühürlendiği öğrenildi. Yalan ve tek taraflı beyan ile alınan yapı kayıt belgesinin iptal edildiği bu yüzden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yalan beyanda bulunanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunup bulunulmayacağı merakla bekleniyor.

MÜHÜRLEME ZABTI (YAPI TATİL TUTANAĞI)

Bahse konu kaçak villanın (yapı) Mühürleme zaptında (Yapı tatil tutanağı) Yapı sahibinin H.Öksüz'ün eşi A.Öksüz'e ait olduğu tutanakta, ''yerinde yapılan incelemeler neticesinde yapı kayıt belgesi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından iptal edilen yapı mühürlenmiştir.'' denildi. 

YIKIM KARARI NE ZAMAN?

Yapı kayıt belgesi iptal edilen kaçak yapının (Villa) yapı tatil zaptı (mühürleme) işleminden sonra Ruhsatsız yapılan villanın (yapının) Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi encümen kararı alması sonucunda, kaçak yapının yıkımının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 1 yıl Önce

Yıkarlarmı disis

Adem ademoğlu
Adem ademoğlu - 1 yıl Önce

Pandemi döneminde fabrikasını kapatamadılarki değilki evini yıksınlar öylemi

Boş işler
Boş işler - 1 yıl Önce

Mustafa karaaslan da gitti desene bu saatten sonra

Memleket
Memleket - 1 yıl Önce

Gözü doymaz bunun dunyayi versen daha yokmu der

Seydi kınalı
Seydi kınalı - 1 yıl Önce

Belediyenin gücü yetermi zannetmiyorum markasın sahibi onlar

osman
osman - 1 yıl Önce

kimsenin gücü yetmez yıkmayı boş haber olmuş pasar parayı alır heryeriiii net !

Gökhan
Gökhan - 1 yıl Önce

Helal sana Mustafa abi memleket senin gibi ta..aklı gazeteci görmedi

Gökhan Karaaslan
Gökhan Karaaslan - 1 yıl Önce

Helal sana Mustafa abi memleket senin gibi ta..aklı gazeteci görmedi


SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.