Kahramanmaraş'ta mutfak müzesine vatandaşlardan yoğun ilgi var

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesinin hizmete sunduğu Mutfak Müzesine vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi var. Merak edilen sorulardan biri olarak 'Kahramanmaraş'ta mutfak müzesi ne zaman açık ve hangi saat aralığında misafirlerini ağırlıyor?' sorularının cevaplarını aldık.

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Kahramanmaraş turizmine kazandırdığı Mutfak Müzesi’ne yoğun ilgi devam ediyor. Adana, Mersin, Hatay ve Gaziantep’ten gelen vatandaşlar aileleriyle birlikte Kahramanmaraş’ın tarihi dokusunu yakından incelediler.

Kahramanmaraş kültürünü ve tarihini Mutfak Müzesi’nde adeta yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, ilk fırsatta tekrar ziyaret etmek istediklerini dile getirdi.

Ayrıca  Mutfak Müzesi gezisi sonrasında harcanan emeğe hayran kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’da bu hizmetinden dolayı da teşekkür ettiler.

Şehir dışından Kahramanmaraş’a gelen yerli ve yabancı turistler Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Mutfak Müzesi’ni görmeden gitmiyor. Açılışının yapıldığı Temmuz ayından bu yana yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği mutfak müzesine ziyaretler her geçen gün artıyor.

İlçenin tarihi dokusunu ön plana çıkararak turizm potansiyeline katkı sağlamak amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Kahramanmaraş’a kazandırılan Mutfak Müzesi adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Şehir dışından Kahramanmaraş’a gelen ziyaretçilerin ilk uğrak noktalarından biri haline gelen Mutfak Müzesi, amacına uygun bir şekilde turizme olağan üstü bir katkı sağlıyor.

Kahramanmaraş'ta bulunan mutfak müzesi haftanın yedi günü açık olup sabah 08:00 ve akşam 18:00 aralığında misafirlerine hizmet veriyor.

HABER- FATİH KARAASLAN
 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.