Kahramanmaraş'ta Muhtar Adayı Neşnat'tan görkemli dernek açılışı!

Kahramanmaraş'ta Yörükselim Mahallesi Muhtar Adayı Akif Neşnat görkemli bir kalabalık ve davul zurna eşliğinde 'Sosyal Yardımlaşma Derneği'ni açtı.

Muhtar Adayı Akif Neşnat, Yörükselim Mahallesi 9. sokakta muhtarlık binası çarpraz karşısında bulunan ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek adına, davul zurna eşliğinde Yörükselim Sosyal Yardım, Dayanışma, Kalkınma ve Spor Kulübü Derneği'ni açtı.

Yörükselim Mahallesi Muhtar Adayı Akif Neşnat sosyal yardımlaşma derneği ile tüm Yörükselim halkını dinlemek, sorunlarına cevap vermek ve projeleri hakkında bilgi paylaşmak amaçlı sosyal yardımlaşma derneği kurduğunu belirtti. Gençlerin yolunu açmak için adım olmak isteyen Neşnat, sonuna kadar mahalle halkının yanında olacağız. Sosyal yardımlaşma derneği açılışında bizi yalnız bırakmayan ve katılan herkese teşekkür etti.

Akif Neşnat yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi, "31 Mart yerel seçimlerde mahallemden muhtar adayı oluyorum. Çünkü mahallemizde yaşayan insanları birbirleriyle kaynaşmasını sağlamayı düşünüyorum, mahalle içi ve mahalle dışı olan iletişimlerini düzenlemek istiyorum. Sosyal anlamda mahalle sakinlerimize çeşitli geziler ve etkinlikler düzenleyerek, muhtarlığın ikametgâh adresi alınan yer değil, hizmete yönelik bir kurum olduğunu mahalle sakinlerine göstereceğim. Seçilip göreve gelirsek belediye ve diğer kurumlarla mahallemiz arasında köprü görevini yürüteceğim. Mahalle sakinlerinin düğün veya cenaze törenlerinde ihtiyaçları olan masa sandalye, şemsiye gibi ihtiyaçlarını muhtarlığın öncülüğünde gerekli isteklerini yerine getireceğiz" dedi.

Dualarla açılış kurdalesini kesen Akif Neşnat, "İnsan olmak bir insanın derdi ile hemhal olmakla başlar. Biz bugün burada Yörükselim Sosyal Yardım, Dayanışma, Kalkınma ve Spor Kulübü Derneği'ni aday olduğumuz için açmadık. Yıllardır bizim yüreğimiz bu mahalle için yanıp kavruluyordu. Dedik ki biz bunu artık faaliyete çevirelim. İnsanlar derdinde, sıkıntısında uğrayabilecekleri bir noktası olsun. Bu nedenden dolayı bu derneği kurduk. Bu dernekte görevlendireceğimiz kişiler mahallemizde yardıma muhtaç kişileri tespit edip, rencide etmeden gizlilik esasına göre dernek üzerinden gerekli yardımları yapacağız. Çünkü ihtiyaçlı insan utanır isteyemez, biz gidip onları bulacağız. Muhtar dedikodu fitne üreten değil, insanların derdine ortak olarak hizmet vermesi ile ön planda olması gerektiğini düşündüğüm için mahallemize muhtar adayı oldum" şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstihdam
İstihdam - 12 ay Önce

Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey Göksun Afşin Elbistan Ekinözü Nurhak)
en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.
Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez
Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz
Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar
Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır
Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle

SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.