Kahramanmaraş'ta mangal yakmak, yapmak yasak mı 2021 ? Kahramanmaraş'ta piknik yapmak yasaklandı mı?

Türkiye, geçen haftadan bu yana hem ormanları hem de ciğerlerimizi pare pare eden yangınlarla boğuşurken Kahramanmaraş'ta mesire alanlarına ilişkin yeni bir karar alındı. Bu kapsamda Kahramanmaraş'ta mangal yakmak, yapmak yasak mı? Piknik yapmak yasaklandı mı? sorularına cevap aranıyor.

Kahramanmaraş'ta mangal yakmak, yapmak yasak mı 2021 ? Kahramanmaraş'ta piknik yapmak yasaklandı mı?

Türkiye'de 28 Temmuz'da başlayan orman yangınları, 9'uncu gününde de devam ediyor.Daha sonra İstanbul, İzmir ve Kocaeli başta olmak üzere birçok ilde ormanlara ve mesire alanlarına girmek yasaklanmıştı. Bu yönde bir karar Ankara'da da alındı. Bunun üzerine vatandaşlar da Kahramanmaraş'ta mangal yakmak, yapmak yasak mı 2021 ? Kahramanmaraş'ta piknik yapmak yasaklandı mı? sorularına yanıt arıyor. İşte bütün detaylar.

KAHRAMANMARAŞ'TA  MANGAL YAPMAK, YAKMAK YASAK MI 2021 ? KAHRAMANMARAŞ'TA  PİKNİK YAPMAK YASAKLANDI MI? 

Kahramanmaraş Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4 Ağustos 2021 tarihinden itibaren mesire yerleri, tabiat parkları, piknik alanları da dahil olmak üzere ormanlık alanlarda ve orman alanlarının yakınında mangal/semaver ve ateş yakılmasına izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bu kapsamda Kahramanmaraş'ta yeni bir karar alınıncaya kadar mangal yapmak yapmak yasaklandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş otatar
Ökkeş otatar - 2 ay Önce

Çok iyi yapmış, sayın valime teşekkür ederim, yasak olmadığı zamanlarda da çöplerini bırakanların cebine koysunlar çöpleri.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.