banner232

Kahramanmaraş'ta mahalleyi açık hava çöplüğüne çevirdiler

Kahramanmaraş'ta Sümbüllü Mahallesi’ndeki boş araziye duyarsızca atılan; hayvan derileri, çöpler ve molozlar bulundukları alanı adeta açık hava çöplüğüne çevirdi. Belediyeye durumu şikâyet ettiklerini ancak kimsenin ilgilenmediğini öne süren mahalle sakinleri, pislikten bezdiklerini dile getirdi.

Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesine bağlı Ağcalı Kavşağı kısmı olarak adlandırılan Sümbüllü Mahallesi yakınlarında bulunan boş arazi adeta açık hava çöplüğüne döndü. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre; bilinçsiz kişi yada kişilerde belirli aralıklarla araziye; Hayvan derileri, bağırsaklar, pis çuvallar, hafriyat, evsel atık ve moloz döküyor. Vatandaşlar, bazı şahısların bu alanda ayıplarını örtmek için akşam saatlerinde yaktıklarını söyledi.

Mahalle sakinleri, defalarca şikâyette bulunmalarına ve kimsenin durumla ilgilenmediğini ileri sürdü. Çöplüğe dönen arazinin mahalle sağlığını tehdit ettiğini belirten vatandaşlar yetkililere sitem etti. Görüntülenen pislik ve yakılan ateş tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

AKSU MAHALLESİ'Nİ HATIRLATTI
Eski tarihlerde Aksu Mahallesinin hemen yanıbaşında yanan çöp dağları vardı. Şimdi bu görüntüler tıpkı o günleri hatırlattı. Hiç kimsenin çevreyi ve havayı kirletmeye hakkı yok!

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 10:24
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.