Kahramanmaraş'ta mahalle sakinleri dereye atılan atıklardan şikayetçi

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Karacasu Karşıyaka Mahallesi'ndeki dereye atılan atıklardan dolayı yöre halkı şikayet ediyor.

Kahramanmaraş'ta mahalle sakinleri dereye atılan atıklardan şikayetçi

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Karacasu Karşıyaka Mahallesi'ndeki dereye iddiaya göre her sene atılan boyalı su, çöp atıkları ve hayvan atıkları dereyi kirleterek çevreye zarar veriyor ve kötü koku saçıyor.

Kanal Maraş Whatsapp ihbar hattına gelen fotoğraf ve bilgi üzerine Karacasu Karşıyaka Mahallesi'ndeki dereye her sene bırakılan boyalı su, çöp atıkları ve hayvan atıkları hem çevreye zarar veriyor hem de derenin sağlığını kötü etkiliyor.

Durumdan şikayetini belirten vatandaş şu sözleri dile getirdi: "Burası Karacasu Karşıyaka Mahallesi her sene böyle burası. Boyalı su ve çöp atıklarının yeri haline geldi. Şimdi de hayvan atıklarını atıyorlar."

Yöre halkı yetkililerden yardım isteyerek bu duruma bir çare bulunması için çağrıda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2021, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Yelken
İbrahim Yelken - 2 hafta Önce

Artık Maraş da çevre adına ne bir denetim nede bir çalışma var. Çevre şehircilik Müdürlüğü denetim ve çevre faaliyetlerini kağıt üzerinde yapıyor. Çevre ile ilgili işi olanlar çevrecileri yemeğe götürüyor ve işlerini halediyorlar. Belediye desen zaten çevre diye bir hassasiyetleri yok. Anlayacağın by by çevre. Kirlenen sular, yok olan tarım arazileri , hava kirliliği hat safhada. Türkiye Türkiye olalı böyle bir başıboşluk yaşamamıştı. Sonumuz hüsran.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.