Kahramanmaraş'ta mahalle muhtarlarının 'Akedaş' tepkisi

Aralarında kent kırsalında bulunan Onikişubat İlçesini temsil ettiklerini belirten muhtarlar, soğuk ve kış koşullarında vatandaşların mağdur edildiğini belirterek, tepki gösterdi.

Kahramanmaraş'ta mahalle muhtarlarının 'Akedaş' tepkisi

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki bazı mahallelerde eğrilen elektrik direklerinin değiştirilmesi konusunda AKEDAŞ'ın görevini yapmadığını ileri sürerek duruma tepki gösterdi.

Eğri ve yıkık elektrik direklerinin değiştirilmesi için defalarca dilekçe veren mahalle muhtarları sosyal medya hesaplarından ardı ardına paylaşımlar yaparak mağduriyetlerini dile getirdiler.

Mahalle muhtarları sorunu iletecek ve çözecek yetkili bulamadığını belirek şu açıklamayı yaptılar:

"Konu yine Akedaş! Stratejik bir önemide olduğu için özelleştirilmemeliydi. Ya da özelleştirilmiş ise sıkı denetim yapılmalıydı. Fotoğrafta görüyorsunuz. İnanın gördüğünüz durum gibi birçok yerimizde özellikle kırsal bölgelerimizde bu sorun var. Muhtarlar olarak bizler dilekçe veriyoruz ama seneye yapılacak deniliyor ve yapılmıyor. Ardından bir sene sonra dilekçe veriyoruz, yine seneye yapılacak deniliyor yine yapılmıyor. Ey Akedaş alacağına yavuzsun, peki hizmet etmekte niye mağdur rolüsün. Düş bu milletin yakasından."

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.